https://www.bestwatchreplica.co

replica watches for sale

www.swissreplica.is

РЕГИОН

Звезда уште (долго ќе) царува со Белград

foto: ABA Liga / Crvena zvezda mts

Кошаркарите на актуелниот јадрански шампион го совладаа градскиот ривал во вечното српско дерби, со 73:64 во рамките на 21-то коло во регионалната АБА лига, сезонава 7-ма редоследна победа за нив, а 7-ми пораз во низа за црно-белите.

Во втората победа во регуларниот дел од шампионатот, најдобри беа Рит со 15 поени и 7 скока кај победникот, односно Томас со 17 поени и 14 скока кај поразените. Звезда има 16/2 на четвртата, а Партизан 7/13 на седмата позиција на табелата.

  

Првиот македонски кошаркарски медиум ви ги пренесува последните новости и достигнувања од кошарката.

Авторски, преземено со дозвола, непристрасно, објективно, проверено и навремено - е нашето мото.

Секое и минимално копирање или преземање на наша содржина, подлежи на законските регулативи и прописи.

Copyright © 2021 basketball.mk - Ние постоиме за вас!

To Top