https://www.bestwatchreplica.co

replica watches for sale

www.swissreplica.is

РЕГИОН

Зошто Тарнер шутна за три поени?

foto: ABA Liga / Dragana Stjepanovic

Во ситуација кога имаше 75:74 и топка, македонскиот шампион одигра незрело во последните моменти и „на своја сметка“ го загуби мечот со Младост, со конечен резултат 75:82.

Петорката на терен не смееше да дозволи Тарнер да шутира (промаши) за три поени, ризик кој потоа донесе примена тројка, загубена клучна топка и уште 5 примени поени.

  

Првиот македонски кошаркарски медиум ви ги пренесува последните новости и достигнувања од кошарката.

Авторски, преземено со дозвола, непристрасно, објективно, проверено и навремено - е нашето мото.

Секое и минимално копирање или преземање на наша содржина, подлежи на законските регулативи и прописи.

Copyright © 2021 basketball.mk - Ние постоиме за вас!

To Top