МАКЕДОНИЈА

Златното дете, за нова победа, во дуелот на дебитантите

Фотографиите се сопственост на basketball.mk и не смеe да се користат без дозвола на медиумот (фото: Александар Ристовски).

Феникс успешно ја продолжува првата своја прволигашка кампања, со нова победа, извојувана по продолженијата против Ангели со 83:80 (74:74).

Андреј Митревски имаше 23 поени, Морган реализира дабл-дабл со 17 поени и 16 скока. Кај гостите, Васар и Делоски постигнаа по 19 поени.

Феникс е на 4-та позиција на табелата со 2/2, а екипата на Ангели се уште не и се израдувала на победата во првите 4 натпревари во првата лига.

  

Првиот македонски кошаркарски медиум ви ги пренесува последните новости и достигнувања од кошарката.

Авторски, преземено со дозвола, непристрасно, објективно, проверено и навремено - е нашето мото.

Секое и минимално копирање или преземање на наша содржина, подлежи на законските регулативи и прописи.

Copyright © 2021 basketball.mk - Ние постоиме за вас!

To Top