https://www.bestwatchreplica.co

replica watches for sale

www.swissreplica.is

МАКЕДОНИЈА

Животна партија на Дикембе

Фотографиите се сопственост на basketball.mk и не смеe да се користат без дозвола на медиумот.

Американскиот интернационалец (24, 201) одигра беспрекорен меч во дресот на Вардар на гости кај Еуро Никел, но сам беше немоќен против расположената екипа на Горан Самарџиев, која моментално игра во беспрекорна натпреварувачка форма.

Дикембе Диксон постигна 41 поен, на кои додаде 10 скока, имаше индекс на корисност 38, но домаќините во салата Јасмин славеа со 96:79 и се зацрвстуваат во горниот дел на табелата со 12/6 на втората позиција, додека Вардар има 4/14 на 9-то место.

  

Првиот македонски кошаркарски медиум ви ги пренесува последните новости и достигнувања од кошарката.

Авторски, преземено со дозвола, непристрасно, објективно, проверено и навремено - е нашето мото.

Секое и минимално копирање или преземање на наша содржина, подлежи на законските регулативи и прописи.

Copyright © 2021 basketball.mk - Ние постоиме за вас!

To Top