https://www.bestwatchreplica.co

replica watches for sale

www.swissreplica.is

РЕГИОН

Широки вежбаше рекордијада против Работнички

foto: ABA Liga / Dragana Stjepanovic

Противникот на најтрфоејната македонска екипа, составот од Широки Бријег славеше со 106:77 во рамките на 10-та рунда во регионалната АБА 2 лига.

Претставникот на БиХ постигна најмногу поени во рамките на едно полувреме и најмногу поени во рамките на една четвртина (17:18, 18:19, 41:18, 30:22).

  

Првиот македонски кошаркарски медиум ви ги пренесува последните новости и достигнувања од кошарката.

Авторски, преземено со дозвола, непристрасно, објективно, проверено и навремено - е нашето мото.

Секое и минимално копирање или преземање на наша содржина, подлежи на законските регулативи и прописи.

Copyright © 2021 basketball.mk - Ние постоиме за вас!

To Top