https://www.bestwatchreplica.co

replica watches for sale

www.swissreplica.is

МАКЕДОНИЈА

Женскиот Еуробаскет ги доби групите

фото: FIBA.BASKETBALL

На свечената церемонија во шпанскиот град Валенсија, дамите дознаа која селекција какви противници ќе има, на претстојниот континентален шампионат што ќе се игра во Франција и во Шпанија.

foto: FIBA.BASKETBALL

Европското првенство за жени ќе се одигра од 17-ти до 27-ми јуни. Актуелен шампион и втора на листата е селекцијата на Шпанија (4), а најтрофејна селекција е СССР со 21 освоен златен медал на ЕП.

  

Првиот македонски кошаркарски медиум ви ги пренесува последните новости и достигнувања од кошарката.

Авторски, преземено со дозвола, непристрасно, објективно, проверено и навремено - е нашето мото.

Секое и минимално копирање или преземање на наша содржина, подлежи на законските регулативи и прописи.

Copyright © 2021 basketball.mk - Ние постоиме за вас!

To Top