https://www.bestwatchreplica.co

replica watches for sale

www.swissreplica.is

МАКЕДОНИЈА

Женската Суперлига е комплетирана

Баскет Кам е вистинско освежување во женската кошарка (Фотографиите се сопственост на basketball.mk и не смеe да се користат без дозвола на медиумот).

Фазата која е чекор пред разигрувањето за титулата, последна ја пополни екипата на Крива Паланка, со победата против Про Баскет со 93:65 за третата позиција на Истокот, зад Баскет Кам и скопски Вардар.

Од западниот дел на лигата, меѓу шесте најдобри екипи во тековната сезона се пласираа Бадел, Работнички и Струга. Бодовите се пренесуваат, а најдобрите четири екипи ќе разигруваат во полуфиналето.

  

Првиот македонски кошаркарски медиум ви ги пренесува последните новости и достигнувања од кошарката.

Авторски, преземено со дозвола, непристрасно, објективно, проверено и навремено - е нашето мото.

Секое и минимално копирање или преземање на наша содржина, подлежи на законските регулативи и прописи.

Copyright © 2021 basketball.mk - Ние постоиме за вас!

To Top