https://www.bestwatchreplica.co

replica watches for sale

www.swissreplica.is

РЕГИОН

Земунците се првата пречка на МЗТ, за враќањето во елитата

foto: ABA Liga / Dragana Stjepanovic

Македонскиот шампион ќе игра против тимот на Младост, во првата елиминациска рунда од доигрувањето во АБА 2 лигата. Со евентуална победа, аеродромци би се пласирале во полуфиналето, каде би се соочиле со подобриот од дуелот Студентски – Слобода. Шампионот ќе се пласира во АБА.

druga.aba-liga.com

На другата страна на приказната, нашата најтрофејна екипа Работнички, ќе води битка за опстанок во својата премиерна АБА 2 сезона. Првиот противник е составот на Хелиос од Словенија. Сезонава, МЗТ Скопје Аеродром загуби од Младост (75:82), а Работнички славеше против Хелиос (66:67).

  

Првиот македонски кошаркарски медиум ви ги пренесува последните новости и достигнувања од кошарката.

Авторски, преземено со дозвола, непристрасно, објективно, проверено и навремено - е нашето мото.

Секое и минимално копирање или преземање на наша содржина, подлежи на законските регулативи и прописи.

Copyright © 2021 basketball.mk - Ние постоиме за вас!

To Top