https://www.bestwatchreplica.co

replica watches for sale

www.swissreplica.is

МАКЕДОНИЈА

Заслужен секој поен за апсолутно заслужена победа

фото: МЗТ Скопје Аеродром (Facebook)

Во натпревар со храбра и отворена кошарка, МЗТ 2 во сите елементи го надигра Кожув. Младите штркови водеа од почетокот, до крајот, за победа со 81:74 (22:19, 21:16, 16:27, 22:12).

Најдобар кај победникот беше Максим Митевски, со 18 поени. Кај Кожув, Караџовски постигна 19. МЗТ 2 има скор 4/11 на 8-та, а гевгеличани има 7/8 на 6-та позиција на табелата.

  

Првиот македонски кошаркарски медиум ви ги пренесува последните новости и достигнувања од кошарката.

Авторски, преземено со дозвола, непристрасно, објективно, проверено и навремено - е нашето мото.

Секое и минимално копирање или преземање на наша содржина, подлежи на законските регулативи и прописи.

Copyright © 2021 basketball.mk - Ние постоиме за вас!

To Top