МАКЕДОНИЈА

Запишана првата победа сезонава, во градот на кошарката во Македонија

Фотографиите се сопственост на basketball.mk и не смеe да се користат без дозвола на медиумот (фото: Александар Ристовски, архива).

Екипата со најбројна публика зад себе, игра во ново руво и со нови сили, а првата радост дојде уште во вторто коло против тимот на Куманово, со 85:72. Ова беше ревитализација за тимот кој доживеа пораз во претходното коло во Кавадарци, со лоша последна четвртина.

Најдобар стрелец и поединец на мечот кај домаќинот, беше Тодоровиќ со 23 поени. Ворку постигна 20 поени, Силаџи имаше 13, а домашниот херој Ефремовски постигна 12. Кумановци ги предводеше Кајлеб со 15 поени, Зивчевиќ и Настовски постигнаа по 13.

  

Првиот македонски кошаркарски медиум ви ги пренесува последните новости и достигнувања од кошарката.

Авторски, преземено со дозвола, непристрасно, објективно, проверено и навремено - е нашето мото.

Секое и минимално копирање или преземање на наша содржина, подлежи на законските регулативи и прописи.

Copyright © 2021 basketball.mk - Ние постоиме за вас!

To Top