https://www.bestwatchreplica.co

replica watches for sale

www.swissreplica.is

МАКЕДОНИЈА

Втор вардарец во Ангели

Фотографиите се сопственост на basketball.mk и не смеe да се користат без дозвола на медиумот (фото: Никола Спасеноски).

Новиот прволигашки тим се обидува да состави респектабилен ростер за сезоната што следува, потпишувајќи со млади, но искусни играчи од нашата премиерна конкуренција.

Во екипата на Ангели доаѓа и Андреја Делоски (188, 2000), кој е второ црвено-црно име, по Дамјан Крстевски. Младинскиот репрезентативец, во минатото играше и за Работнички.

  

Првиот македонски кошаркарски медиум ви ги пренесува последните новости и достигнувања од кошарката.

Авторски, преземено со дозвола, непристрасно, објективно, проверено и навремено - е нашето мото.

Секое и минимално копирање или преземање на наша содржина, подлежи на законските регулативи и прописи.

Copyright © 2021 basketball.mk - Ние постоиме за вас!

To Top