РЕГИОН

Војводина е поголема од Пелагонија

foto: ABA 2 Liga / Dragana Stjepanovic

Битолски Пелистер беше совладан во рамките на 4-то коло во АБА 2 лигата, од Војводина со 66:75. Клучна беше третата четвртина, која заврши со скор 23:9. На средината на последниот период, битолчани стигнаа до 58:63, но немаа сили за пресврт.

Српскиот тим ја оствари втората победа и со 2/2 е на петтата позиција на табелата, а за македонскиот претставник во втората регионална АБА лига ова беше пораз број три, со што се наоѓа на претпоследната позиција со само една победа.

  

Првиот македонски кошаркарски медиум ви ги пренесува последните новости и достигнувања од кошарката.

Авторски, преземено со дозвола, непристрасно, објективно, проверено и навремено - е нашето мото.

Секое и минимално копирање или преземање на наша содржина, подлежи на законските регулативи и прописи.

Copyright © 2021 basketball.mk - Ние постоиме за вас!

To Top