https://www.bestwatchreplica.co

replica watches for sale

www.swissreplica.is

МАКЕДОНИЈА

Висок е Кожув за гостиварци

Фотографиите се сопственост на basketball.mk и не смеe да се користат без дозвола на медиумот.

Домашната екипа доминира во меѓусебниот дуел од 8-то коло во нашата Прва лига, со 90:74, што беше шестиот триумф сезонава за тимот на Александар Јончевски.

На крајот на првото полувреме беше 49:36, второто почна со убедлива серија 11:0. Станојевиќ имаше 23 поени за победникот, а Костоски постигна 20 за Гостивар.

  

Првиот македонски кошаркарски медиум ви ги пренесува последните новости и достигнувања од кошарката.

Авторски, преземено со дозвола, непристрасно, објективно, проверено и навремено - е нашето мото.

Секое и минимално копирање или преземање на наша содржина, подлежи на законските регулативи и прописи.

Copyright © 2021 basketball.mk - Ние постоиме за вас!

To Top