МАКЕДОНИЈА

Вечните, заедно не можеа да скрпат еден цел тим

Фотографиите се сопственост на basketball.mk и не смеe да се користат без дозвола на медиумот (фото: Александар Ристовски).

Победникот играше со 7 играчи, а поразениот со 8, во вечното дерби на македонската кошарка, во кое Работнички славеше во Аеродром со 74:75 против МЗТ Скопје.

Во редовите на гостите, на паркетот се појавија само Мулалиќ (16), Бундовиќ (16), Питс (11), Торнтон (14), Младеновиќ (10), Младеновски (6) и Ефремовски (2).

Кај домаќините играа Мекиќ (18), Крстевски (15), Гравет (15), Олуџоби (14), Тарнер кој потфрли со само 4 поени, Карачиќ (5) од клупата, заедно со Бакоч (2) и Николов (1).

Останатите пријавени во записникот не настапија, кој поради повреда, кој поради прележан коронавирус, а на трибините имаше повредени и нови играчи кои ќе ги видиме во следниот период.

  

Првиот македонски кошаркарски медиум ви ги пренесува последните новости и достигнувања од кошарката.

Авторски, преземено со дозвола, непристрасно, објективно, проверено и навремено - е нашето мото.

Секое и минимално копирање или преземање на наша содржина, подлежи на законските регулативи и прописи.

Copyright © 2021 basketball.mk - Ние постоиме за вас!

To Top