https://www.bestwatchreplica.co

replica watches for sale

www.swissreplica.is

РЕГИОН

Вечните не разочараа, понудија возбудлив дуел до крајот!

foto: ABA Liga / Dragana Stjepanovic

Првото АБА 2 скопско дерби му припадна на македонскиот шампион. МЗТ Скопје Аеродром славеше во неизвесен меч против Работнички, со 84:82.

Ова беше 5-та победа од 8 натпревари за аеродромци, во втората сезона во второлигашката регионална конкуренција. Дебитантот во АБА 2 има скор 2/6.

  

Првиот македонски кошаркарски медиум ви ги пренесува последните новости и достигнувања од кошарката.

Авторски, преземено со дозвола, непристрасно, објективно, проверено и навремено - е нашето мото.

Секое и минимално копирање или преземање на наша содржина, подлежи на законските регулативи и прописи.

Copyright © 2021 basketball.mk - Ние постоиме за вас!

To Top