https://www.bestwatchreplica.co

replica watches for sale

www.swissreplica.is

МАКЕДОНИЈА

Василев ги соопшти надежите

фото: FIBA

Селекторот на кошаркарската репрезентација до 18-години ги повика играчите пред подготовките за настап на ФИБА Челенџер турнирот во Скопје. Подготовките стартува во Маврово, каде ќе се престојува седум дена.

Потоа следува враќање во главниот град и серија пријателски натпревари, пред августовскиот главен турнир.

Списокот на играчи, на селекторот Никола Василев:

Христијан Настовски (КК МЗТ Скопје Аеродром)
Димитар Иванов (КК МЗТ Скопје Аеродром)
Виктор Стојковски (КК МЗТ Скопје Аеродром)
Никола Василевски (КК МЗТ Скопје Аеродром)
Горазд Величковски (КК Работнички)
Карло Блажевски (КК Работнички)
Петар Бошалевски (КК Работнички)
Милош Јовановиќ (КК Куманово)
Тома Стојановски (КК Гостивар)
Амар Хот (КК Феникс 2010)
Андреј Митревски (КК ТФТ)
Павел Атанасов (КК Баскет КАМ)
Марин Петков (КК Вардар)
Теон Богатиновски (КК Феникс 2010)
Филип Наков (KK Подгорица-Црна Гора)
Резарт Мемед (Aurora Basket Jesi-Италија)
Мирослав Ѓорѓевиќ (NBB New Best Basket-Италија)
Петар Башовски (Шпанска спортска академија-Шпанија)

  

Првиот македонски кошаркарски медиум ви ги пренесува последните новости и достигнувања од кошарката.

Авторски, преземено со дозвола, непристрасно, објективно, проверено и навремено - е нашето мото.

Секое и минимално копирање или преземање на наша содржина, подлежи на законските регулативи и прописи.

Copyright © 2021 basketball.mk - Ние постоиме за вас!

To Top