МАКЕДОНИЈА

Вардарци го прежалија поразот од ТФТ и го совладаа МЗТ 2

ФОТОГРАФИИТЕ СЕ СОПСТВЕНОСТ НА BASKETBALL.MK И НЕ СМЕE ДА СЕ КОРИСТАТ БЕЗ ДОЗВОЛА НА МЕДИУМОТ.

Предноста од првите два периода, беше доволна екипата од Кале да му се израдува на четвртиот тирумф сезонава и тоа против директниот конкурент за што повисок пласман на табелата, во нашата прволигашка конкуренција.

Резултатот одеше во полза на домаќинот во првата (25:18) и во втората четвртина (21:15), за да може да го доврши натпреварот во следните 20 минути (18:20, 21:26) и да размислува на 19-то коло, односно дуелот со ФМП Академија.

  

Првиот македонски кошаркарски медиум ви ги пренесува последните новости и достигнувања од кошарката.

Авторски, преземено со дозвола, непристрасно, објективно, проверено и навремено - е нашето мото.

Секое и минимално копирање или преземање на наша содржина, подлежи на законските регулативи и прописи.

Copyright © 2021 basketball.mk - Ние постоиме за вас!

To Top