ПОЧЕТНА СВЕТ (ВИДЕО) ВАР му помогна на Адетокумбо!

(ВИДЕО) ВАР му помогна на Адетокумбо!

сподели
Bucks

Прегледувањето на снимката го поништи 6-тиот фаул (на 03:27 од видеото на линкот) на грчкото чудовиште, кој наместо кон клупата се упати кон линијата за слободни фрлања, што беше клучен момент на мечот во кој екипата на Милвоки славеше со 119:112 против Бостон.

Јанис Адетокумбо доби втора шанса на 1:28 до крајот на натпреварот, во кој постигна вкупно 36 поени со 15 скока и 7 асистенции. Бакс го подобрија најдобриот скор во лигата, со 54 победи и 12 порази по што треба само една победа за сигурна прва позиција на Истокот.