https://www.bestwatchreplica.co

replica watches for sale

www.swissreplica.is

ЕВРОПА

Вајли загуби од поранешната екипа

foto: acb Photo / M. Henríquez

Македонскиот Американец имаше 9 поени за 23 минути игра, на паркетот на кој беше домаќин до стартот на новата година, во поразот на Сарагоса од Гран Канарија со 84:76.

По 28 некомплетни кола, Џејкоб Вајли и неговиот нов тим имаат скор 10/17 на 12-та позиција, додека тимот од Канарските Острови има 12/15 на 11-та позиција на АЦБ табелата.

  

Првиот македонски кошаркарски медиум ви ги пренесува последните новости и достигнувања од кошарката.

Авторски, преземено со дозвола, непристрасно, објективно, проверено и навремено - е нашето мото.

Секое и минимално копирање или преземање на наша содржина, подлежи на законските регулативи и прописи.

Copyright © 2021 basketball.mk - Ние постоиме за вас!

To Top