https://www.bestwatchreplica.co

replica watches for sale

www.swissreplica.is

ЕВРОПА

Вајли си поигра со Миротиќ, но Барса и го стори истото на Сарагоса

@ACB photo / V. Salgado

Македонскиот репрезентативец одигра одличен меч во Блауграна, со 14 поени и реализација 6/9 за два поена и 2/4 за еден поен. Американецот беше втор стрелец во неговата екипа, имаше и три скока.

Барселона славеше со 107:88, во рамките на 26-то коло во АЦБ лигата. Сарагоса е на 11-та позиција со 10 победи и 15 порази, а Каталонците се на втората позиција со 20 победи и со три порази, досега.

  

Првиот македонски кошаркарски медиум ви ги пренесува последните новости и достигнувања од кошарката.

Авторски, преземено со дозвола, непристрасно, објективно, проверено и навремено - е нашето мото.

Секое и минимално копирање или преземање на наша содржина, подлежи на законските регулативи и прописи.

Copyright © 2021 basketball.mk - Ние постоиме за вас!

To Top