ЕВРОПА

Вајли малку поени, но неговата екипа победува

foto: FIBA.BASKETBALL

Македонскиот репрезентативец постигна два поена во триумфот на Сарагоса против Бамберг, со 77:65 во рамките на Лигата на шампионите на ФИБА.

По две одиграни кола во групата „Л“, шпанската екипа има две победи и се наоѓа на врвот на табелата во ова друштво, пред Нимбург, Сасари и Бамберг.

  

Првиот македонски кошаркарски медиум ви ги пренесува последните новости и достигнувања од кошарката.

Авторски, преземено со дозвола, непристрасно, објективно, проверено и навремено - е нашето мото.

Секое и минимално копирање или преземање на наша содржина, подлежи на законските регулативи и прописи.

Copyright © 2021 basketball.mk - Ние постоиме за вас!

To Top