МАКЕДОНИЈА

Убедливи победи на лидерите во женска конкуренција

ФОТОГРАФИИТЕ СЕ СОПСТВЕНОСТ НА BASKETBALL.MK И НЕ СМЕE ДА СЕ КОРИСТАТ БЕЗ ДОЗВОЛА НА МЕДИУМОТ.

Екипата на Работнички славеше во Скопје против составот од Кавадарци, тимот на Трокал, во рамките на западната дивизија во нашата женска кошарка. Дамите од Дебар Маало, остануваат убедливи на врвот на табелата.

Прва лига, запад:

Работнички – Трокал 76:32
Пантери – Гостивар 47:52
Шкупи – Бадел (16.03.2021)

Табела:

Работнички 11/1
Струга 7/3
Бадел 8/0

На источната страна, МЗТ Скопје загуби во Македонска Каменица, а Куманово забележа пораз од Крива Паланка. Екипата на Пробаскет од Кавадарци, беше слободна.

Прва лига, исток:

МЗТ Скопје Аеродром – Баскет Кам 41:100
Куманово – Крива Паланка 28:67
Пробаскет (слоб.)

Табела:

Баскет Кам 8/0
Вардар 7/1
Пробаскет 5/4

  

Првиот македонски кошаркарски медиум ви ги пренесува последните новости и достигнувања од кошарката.

Авторски, преземено со дозвола, непристрасно, објективно, проверено и навремено - е нашето мото.

Секое и минимално копирање или преземање на наша содржина, подлежи на законските регулативи и прописи.

Copyright © 2021 basketball.mk - Ние постоиме за вас!

To Top