https://www.bestwatchreplica.co

replica watches for sale

www.swissreplica.is

МАКЕДОНИЈА

Убедлив старт на двата фаворита кај дамите

Фотографиите се сопственост на basketball.mk и не смеe да се користат без дозвола на медиумот.

Екипите на Бадел 1862 и Баскет Кам славеа во првите одиграни мечеви во рамките на новата сезона, во прволигашката конкуренција кај дамите во Македонија.

Најтрофејниот ја отвори сезоната со триумф против Крива Паланка, по двата тешки меча во WABA лигата, додека составот од Каменица победи против Пробаскет.

Резултати:

Бадел 1862 – Крива Паланка 87:61
Баскет Кам – Пробаскет 99:58
Работнички – Струга 49:78
МЗТ Скопје – Вардар 40:73

Веќе во второто коло, треба да се одигра натпреварот меѓу Баскет Кам и Бадел 1862.

  

Првиот македонски кошаркарски медиум ви ги пренесува последните новости и достигнувања од кошарката.

Авторски, преземено со дозвола, непристрасно, објективно, проверено и навремено - е нашето мото.

Секое и минимално копирање или преземање на наша содржина, подлежи на законските регулативи и прописи.

Copyright © 2021 basketball.mk - Ние постоиме за вас!

To Top