https://www.bestwatchreplica.co

replica watches for sale

www.swissreplica.is

ЕВРОПА

Тука застанаа, Барса беше пресилна

acb Photo / S. Gordon

Екипата на Хувентуд и Ненад Димитријевиќ се елиминирани во четвртфиналето на шпанскиот шампионат, откако во мајсторката загубија со убедливи 94:73 во Палау Блауграна.

Нашиот плејмејкер имаше учинок 10 поени (4/7, 0/2, 2/2), 6 асистенции и 1 скок, за 23 минути на паркетот. Во полуфиналето, Барселона ќе игра против екипата на Тенерифе.

На другата страна, Реал Мадрид славеше против Гран Канарија со 2:0, а Валенсија го елиминира шампионот Басконија со 2:1, за меѓусебно соочување во 1/2 финалето.

  

Првиот македонски кошаркарски медиум ви ги пренесува последните новости и достигнувања од кошарката.

Авторски, преземено со дозвола, непристрасно, објективно, проверено и навремено - е нашето мото.

Секое и минимално копирање или преземање на наша содржина, подлежи на законските регулативи и прописи.

Copyright © 2021 basketball.mk - Ние постоиме за вас!

To Top