МАКЕДОНИЈА

Три меча од првото коло, во новата натпреварувачка година кај мажите

Фотографиите се сопственост на basketball.mk и не смеe да се користат без дозвола на медиумот (фото: Никола Спасеноски).

Сезоната почнува со трите натпревари закажани за 02.10.2021:

Феникс 2010 – ФМП Академија (14:00 ч.)
МЗТ Скопје А. 2 – Работнички (16:30 ч.)
Еуро Никел – Гостивар (18:00 ч.)

  

Првиот македонски кошаркарски медиум ви ги пренесува последните новости и достигнувања од кошарката.

Авторски, преземено со дозвола, непристрасно, објективно, проверено и навремено - е нашето мото.

Секое и минимално копирање или преземање на наша содржина, подлежи на законските регулативи и прописи.

Copyright © 2021 basketball.mk - Ние постоиме за вас!

To Top