ЕВРОПА

Трет меч и трета победа за Магдевски со Плоешти

Фото: FIBA

Македонскиот репрезентативец запиша 8 поени, со 4 скока и 3 асистенции за 21:37 минути во игра, во победата на неговата екипа против Мијеркуреја со 63:89.

Андреј Магдевски има одличен старт на сезоната со новата екипа, во романското првенство се наоѓа на втората позиција зад Питешти, но двата тима имаат 3/0.

  

Првиот македонски кошаркарски медиум ви ги пренесува последните новости и достигнувања од кошарката.

Авторски, преземено со дозвола, непристрасно, објективно, проверено и навремено - е нашето мото.

Секое и минимално копирање или преземање на наша содржина, подлежи на законските регулативи и прописи.

Copyright © 2021 basketball.mk - Ние постоиме за вас!

To Top