РЕГИОН

Трет домашен пораз, во три регионални дуели за Бадел

Фотографиите се сопственост на basketball.mk и не смеe да се користат без дозвола на медиумот (фото: Александар Ристовски).

Хрватската екипа Пламен Пожега славеше во Скопје со 60:84 во рамките на WABA лигата, против екипата на Бадел 1862 која останува на еден триумф и три порази, во четири одиграни средби во регионалното натпреварување.

Трајчевска со 16 поени и Димова со 13 поени, беа најдобри стрелци кај домаќинот. Следните предизвици за нашата најтрофејна женска екипа се против Пробаскет (23.10.2021) во Кавадарци и Партизан во Белград (27.10.2021).

  

Првиот македонски кошаркарски медиум ви ги пренесува последните новости и достигнувања од кошарката.

Авторски, преземено со дозвола, непристрасно, објективно, проверено и навремено - е нашето мото.

Секое и минимално копирање или преземање на наша содржина, подлежи на законските регулативи и прописи.

Copyright © 2021 basketball.mk - Ние постоиме за вас!

To Top