https://www.bestwatchreplica.co

replica watches for sale

www.swissreplica.is

МАКЕДОНИЈА

Трајчевска и Ашаданов оптимисти пред квалификациите за ЕП 2023

foto: FIBA

Нашата репрезентативка и селекторот го изразија задоволството од присуството во репрезентацијата и најавија дека ќе се игра на максимум во овој циклус, кој води на следниот континентален собир.

„Oваа репрезентација е многу подмладена. Има девојки кои првпат се сениорки. Меѓутоа, ќе го дадеме најдоброто од себе, работиме да ги санираме повредите, па со добра игра и атмосфера да дадеме солиден отпор и да се бориме за победите.“ – рече Трајчевска.

Првиот на клупата на Македонија, ги познава Германките од претходниот квалификациски циклус кога игравме со нив, а тој беше помошник во националниот состав.

„Огромна е честа да бидам селектор на националниот тим, затоа што се работи за нашата земја. Сакам да дадам голема благодарност на сите кои се појавија на овој собир и сакаат да работат и да победуваат. Се надевам дека сите повреди ќе ги надминеме и ќе бидеме спремни за првиот дуел со Германија. Мал хендикеп ќе ни биде отсуството на Кметовска која кај нас е еден од најдобрите центри. Германките имаат играчи во WNBA и Евролигата, но јас сум преголем отпимист и ќе се обидеме да ги искористиме нивните слабости.“ – рече селекторот.

  

Pin Up Aviator Game by Spribe Review

Pin Up Aviator is a game that is played in the browser. It has a retro feel to it and it’s very easy to get into. The main goal of this game is to take off and fly around the world. Along the way, you will find various items that you can pick up and use in order to help you on your journey. Pin Up Aviator by Spribe that has been getting a lot of attention lately. It is not just another game where you have to fly around and shoot things, it's also a social media app.

Як вигравати в онлайн казино Космолот

Всі геймери мріють зірвати великий куш і хочуть, щоб це сталося якнайшвидше. Вигравати гроші у казино Космолот реально, оскільки клуб https://khersonnspp.in.ua/bonus.php ліцензійний, в ігровій колекції апарати від відомих, перевірених часом виробників (Evoplay Entertainment, NetEnt, Playson, Novomatic), будь-який слот працює на ДСЛ. Все це свідчить про порядність порталу Cosmolot та гарантію виграшу.

Првиот македонски кошаркарски медиум ви ги пренесува последните новости и достигнувања од кошарката.

Авторски, преземено со дозвола, непристрасно, објективно, проверено и навремено - е нашето мото.

Секое и минимално копирање или преземање на наша содржина, подлежи на законските регулативи и прописи.

Copyright © 2021 basketball.mk - Ние постоиме за вас!

To Top