ЕВРОПА

Томиќ најдобар поентер, но не може да игра без Димитријевиќ

foto: Club Joventut Badalona

Нашиот плејмејкер беше трет стрелец во екипата на Хувентуд, во победата на гости кај Сарагоса (на нашиот Американец Џејкоб Вајли) со 95:100.

Репрезентативниот плејмејкер постигна 19 поени, но имаше и 5 асистенции, со кои ги хранеше соиграчите, особено најдобриот стрелец Томиќ (24).

  

Првиот македонски кошаркарски медиум ви ги пренесува последните новости и достигнувања од кошарката.

Авторски, преземено со дозвола, непристрасно, објективно, проверено и навремено - е нашето мото.

Секое и минимално копирање или преземање на наша содржина, подлежи на законските регулативи и прописи.

Copyright © 2021 basketball.mk - Ние постоиме за вас!

To Top