ЕВРОПА

Тодоров останува во кошарката, но ја смени професијата

foto: FIBA.BASKETBALL

Поранешниот македонски селектор и првиот тренер кој му донесе титула на МЗТ Скопје Аеродром во домашниот шампионат, реши да стане клупски менаџер, по разделбата со романскиот клуб Крајова.

Ацо потпиша договор со холандскиот прволигаш Ландштеде Хамерс од Цволе, каде има двајца поранешни играчи на штрковите, а тоа се Ноа Далман и Девон ван Острум.

  

Првиот македонски кошаркарски медиум ви ги пренесува последните новости и достигнувања од кошарката.

Авторски, преземено со дозвола, непристрасно, објективно, проверено и навремено - е нашето мото.

Секое и минимално копирање или преземање на наша содржина, подлежи на законските регулативи и прописи.

Copyright © 2021 basketball.mk - Ние постоиме за вас!

To Top