РЕГИОН

Тимот над се и пред се!

ФОТО: WABA, Juznatribina.net

Екипата на Бадел експлодира во Белград и славеше против Партизан, во дуелот на претставниците на Македонија и Србија во рамките на WABA регионалната лига.

На нивниот Instagram профил, баделки се пофалија со тимскиот учинок кој беше пресуден за победата:

 

View this post on Instagram

 

A post shared by WBC BADEL 1862 (@wbcbadel1862)

Честитки, девојки и само напред!

НАПОМЕНА: Насловната фотографија е искористена со дозвола на WABA и Juznatribina.net.

  

Првиот македонски кошаркарски медиум ви ги пренесува последните новости и достигнувања од кошарката.

Авторски, преземено со дозвола, непристрасно, објективно, проверено и навремено - е нашето мото.

Секое и минимално копирање или преземање на наша содржина, подлежи на законските регулативи и прописи.

Copyright © 2021 basketball.mk - Ние постоиме за вас!

To Top