https://www.bestwatchreplica.co

replica watches for sale

www.swissreplica.is

РЕГИОН

ТФТ убедливо поразен од Галил

Израелската екипа е приказна сама за себе во рамките на БИБЛ лигата, а тоа добро го знаеше скопската екипа и затоа не се потроши многу во регионалниот меч, со цел да ја сочува силата за приоритетните домашни битки.

ТФТ загуби со 71:105, во последниот меч од групата „Ф“ и со скор 0/4 ја завршува оваа фаза, по која Галил и Берое од оваа, односно Хапоел и Академик од групата „Г“ во која играше Куманово (0/4), одат на ФФ турнирот.

  

Првиот македонски кошаркарски медиум ви ги пренесува последните новости и достигнувања од кошарката.

Авторски, преземено со дозвола, непристрасно, објективно, проверено и навремено - е нашето мото.

Секое и минимално копирање или преземање на наша содржина, подлежи на законските регулативи и прописи.

Copyright © 2021 basketball.mk - Ние постоиме за вас!

To Top