РЕГИОН

ТФТ се враќа од бугарската турнеја со две победи

Фотографиите се сопственост на порталот basketball.mk и не смее да се користат без дозвола на медиумот (фото: Никола Спасеноски).

Македонскиот претставник во БИБЛ лигата победи и против Берое, со 86:96 во рамките на 5-то коло во регионалното натпреварување. По триумфот против лидерот Академик, прошетката низ Бугарија може да се оцени како плодна.

Обина и Раинс кај домаќинот постигнаа по 20 поени, а кај победникот 16 имаше Тајрон Харис, а по 15 Маслинко, Костоски и Бродвеј. ТФТ сега има 3/2 на втората позиција во групата Б, зад Академик со 4/1 и пред Берое со 2/3.

  

Првиот македонски кошаркарски медиум ви ги пренесува последните новости и достигнувања од кошарката.

Авторски, преземено со дозвола, непристрасно, објективно, проверено и навремено - е нашето мото.

Секое и минимално копирање или преземање на наша содржина, подлежи на законските регулативи и прописи.

Copyright © 2021 basketball.mk - Ние постоиме за вас!

To Top