РЕГИОН

ТФТ поразен на гостувањето во Израел

Фотографиите се сопственост на basketball.mk и не смеe да се користат без дозвола на медиумот (архива, фото: Никола Спасеноски).

Македонскиот претставник загуби кај Галил Гилбоа со 94:68, меч кој беше решен уште во првата четвртина која заврши со 31:14. Во останатите беше 19:18, 22:19 и 22:17.

Најдобар поединец на натпреварот беше австралискиот интернационалец, Андерсон од Тафталиџе со 19 поени и 4 скока.

На табелата во групата „Ф“, ТФТ сега има два пораза на последната трета позиција, а на првите две кои водат на завршниот турни се наоѓаат Галил со 2/0 и Берое со 1/1.

  

Првиот македонски кошаркарски медиум ви ги пренесува последните новости и достигнувања од кошарката.

Авторски, преземено со дозвола, непристрасно, објективно, проверено и навремено - е нашето мото.

Секое и минимално копирање или преземање на наша содржина, подлежи на законските регулативи и прописи.

Copyright © 2021 basketball.mk - Ние постоиме за вас!

To Top