РЕГИОН

ТФТ попушти во последниот период

Фотографиите се сопственост на basketball.mk и не смеe да се користат без дозвола на медиумот (фото: Никола Спасеноски).

Нашиот претставник во БИБЛ лигата го забележа првиот пораз сезонава, од бугарскиот претставник Академик Пловдив во Скопје, со 75:83 (15:17, 16:13, 25:26, 19:27).

Хортон постигна 13 поени, Сапунџиев имаше 11 за домашната екипа. Секулов и Гугино беа најдобри кај гостите, со по 19. ТФТ има 1/1 на 4-та позиција во Група Б.

  

Првиот македонски кошаркарски медиум ви ги пренесува последните новости и достигнувања од кошарката.

Авторски, преземено со дозвола, непристрасно, објективно, проверено и навремено - е нашето мото.

Секое и минимално копирање или преземање на наша содржина, подлежи на законските регулативи и прописи.

Copyright © 2021 basketball.mk - Ние постоиме за вас!

To Top