https://www.bestwatchreplica.co

replica watches for sale

www.swissreplica.is

РЕГИОН

ТФТ официјално прифати да биде дел од БИБЛ

Фотографиите се сопственост на basketball.mk и не смеe да се користат без дозвола на медиумот (фото: Никола Спасеноски).

Екипата од скопската населба Тафталиџе и во следната сезона ќе настапува во регионални рамки, како дел од БИБЛ лигата.

Ова ни го соопштија претставници на клубот, а неофицијално, за второто место што го има Македонија, се интересираат повеќе екипи.

Минатата сезона, во ова натпреварување настапуваа ТФТ и Куманово.

  

Првиот македонски кошаркарски медиум ви ги пренесува последните новости и достигнувања од кошарката.

Авторски, преземено со дозвола, непристрасно, објективно, проверено и навремено - е нашето мото.

Секое и минимално копирање или преземање на наша содржина, подлежи на законските регулативи и прописи.

Copyright © 2021 basketball.mk - Ние постоиме за вас!

To Top