РЕГИОН

ТФТ нема да игра на финалниот БИБЛ турнир

Фотографиите се сопственост на basketball.mk и не смеe да се користат без дозвола на медиумот (фото: Александар Ристовски).

Со поразот од Берое со 90:91, македонскиот претставник ги загуби шансите да игра на фајнал-фор турнирот на балканската БИБЛ лига, по што може да се сконцентрира на домашната сцена.

На едно коло до крајот, екипата од Тафталиџе нема ниту теоретска шанса да се пласира во битката за титулата. Останува да се доигра средбата со екипата на Галил Гилбоа, на 5-ти април во Скопје.

  

Првиот македонски кошаркарски медиум ви ги пренесува последните новости и достигнувања од кошарката.

Авторски, преземено со дозвола, непристрасно, објективно, проверено и навремено - е нашето мото.

Секое и минимално копирање или преземање на наша содржина, подлежи на законските регулативи и прописи.

Copyright © 2021 basketball.mk - Ние постоиме за вас!

To Top