РЕГИОН

ТФТ му врати на Академик

Фотографиите се сопственост на basketball.mk и не смеe да се користат без дозвола на медиумот (фото: Никола Спасеноски).

Тимот од скопско Тафталиџе се израдува на втората БИБЛ победа, откако славеше на гостувањето во Пловдив со 81:86. Реваншот за домашниот пораз значи скор 2/2 и 4-то место во групата Б во регионалното натпреварување, однонсо прв пораз за бугарскиот тим кој е лидер со 4/1.

Андреј Маслинко имаше 18 поени и беше прв стрелец на гостите, Страхил Николов постигна 15 поени. Кај Академик, Ентони Гугино постигна 22 поена и беше прв стрелец на мечот. За ТФТ, кој останува на бугарската турнеја уште еден меч, следува гостувањето кај Берое (09.11.2021).

  

Првиот македонски кошаркарски медиум ви ги пренесува последните новости и достигнувања од кошарката.

Авторски, преземено со дозвола, непристрасно, објективно, проверено и навремено - е нашето мото.

Секое и минимално копирање или преземање на наша содржина, подлежи на законските регулативи и прописи.

Copyright © 2021 basketball.mk - Ние постоиме за вас!

To Top