МАКЕДОНИЈА

ТФТ и Куманово го комплетираа првото коло со победи

Фотографиите се сопственост на basketball.mk и не смеe да се користат без дозвола на медиумот (фото: Никола Спасеноски, архива 2020/21).

Скопската екипа славеше на гостувањето кај Кожув со 77:88. Најдобар поединец на мечот беше американскиот интернационалец Хортон кој постигна 24 поени, додека кај поразената екипа се издвои хрватскиот Граниќ, кој реализира поен помалку.

Ангели немаа сила да изненадат во првото коло кај Куманово, домаќинот победи со 73:64. Американците беа во фокусот – Ола Самбри постигна 18 поени за гостите, додека кај домашните Холмс, Џозеф и Мендерсон имаа 16, односно по 14 поени.

  

Првиот македонски кошаркарски медиум ви ги пренесува последните новости и достигнувања од кошарката.

Авторски, преземено со дозвола, непристрасно, објективно, проверено и навремено - е нашето мото.

Секое и минимално копирање или преземање на наша содржина, подлежи на законските регулативи и прописи.

Copyright © 2021 basketball.mk - Ние постоиме за вас!

To Top