https://www.bestwatchreplica.co

replica watches for sale

www.swissreplica.is

МАКЕДОНИЈА

ТФТ го врза Македонецот

Фотографиите се сопственост на basketball.mk и не смеe да се користат без дозвола на медиумот.

Екипата од Тафталиџе не е имуна на странските засилувања, но воедно ги почитува и домашните играчи. Во ростерот за следната сезона, тренерот Боро Смилковски и понатаму смета на Иван Сапунџиев.

Кошаркарот кој има 26 години и имаше проблем да најде константна средина, постигна договор со клупската управа и наскоро ќе се парафира договорот кој ќе биде валиден следните две сезони.

  

Првиот македонски кошаркарски медиум ви ги пренесува последните новости и достигнувања од кошарката.

Авторски, преземено со дозвола, непристрасно, објективно, проверено и навремено - е нашето мото.

Секое и минимално копирање или преземање на наша содржина, подлежи на законските регулативи и прописи.

Copyright © 2021 basketball.mk - Ние постоиме за вас!

To Top