https://www.bestwatchreplica.co

replica watches for sale

www.swissreplica.is

МАКЕДОНИЈА

ТФТ гледа онаму каде не дофрлаат (по)големите

Фотографиите се сопственост на basketball.mk и не смеe да се користат без дозвола на медиумот.

Екипата која е повеќе од освежување во македонската кошарка, ја сумира изминатата сезона со позитивни оценки за исходот и за настапите во нашето првенство и во БИБЛ лигата.

Претставници на клубот од Тафталиџе, истакнуваат дека екипата останува конкурент за високи дстрели на домашната сцена, како и на регионалната сцена преку балканската лига.

Нов момент е разгледувањето на опцијата за настап во европски рамки, во ФИБА Еврокупот, натпреварување кое во моментов најмногу им одговара на македонските клубови.

  

Првиот македонски кошаркарски медиум ви ги пренесува последните новости и достигнувања од кошарката.

Авторски, преземено со дозвола, непристрасно, објективно, проверено и навремено - е нашето мото.

Секое и минимално копирање или преземање на наша содржина, подлежи на законските регулативи и прописи.

Copyright © 2021 basketball.mk - Ние постоиме за вас!

To Top