МАКЕДОНИЈА

ТФТ доминантно против соседот Вардар

Фотографиите се сопственост на basketball.mk и не смеe да се користат без дозвола на медиумот (фото: Никола Спасеноски).

Екипата од Тафталиџе која игра во големата сала на Кале, фуриозно го отвори мечот и од старт најави кој ќе биде победник, за на крајот да се радува со 94:71.

Најефикасен кај победникот беше Амир Смит, со 20 поени и 19 скока, за индекс 34. Во редовите на поразениот сосед од малата сала, Провел имаше 15 поени.

  

Првиот македонски кошаркарски медиум ви ги пренесува последните новости и достигнувања од кошарката.

Авторски, преземено со дозвола, непристрасно, објективно, проверено и навремено - е нашето мото.

Секое и минимално копирање или преземање на наша содржина, подлежи на законските регулативи и прописи.

Copyright © 2021 basketball.mk - Ние постоиме за вас!

To Top