РЕГИОН

Тесен пораз на Бадел, од Монтана

Фотографиите се сопственост на basketball.mk и не смеe да се користат без дозвола на медиумот.

Најтрофејната македонска екипа во женска конкуренција одигра добар натпревар, но загуби од гостинот од Бугарија со резултат 74:77 во рамките на првото коло во WABA лигата.

Извештај од натпреварот

  

Првиот македонски кошаркарски медиум ви ги пренесува последните новости и достигнувања од кошарката.

Авторски, преземено со дозвола, непристрасно, објективно, проверено и навремено - е нашето мото.

Секое и минимално копирање или преземање на наша содржина, подлежи на законските регулативи и прописи.

Copyright © 2021 basketball.mk - Ние постоиме за вас!

To Top