https://www.bestwatchreplica.co

replica watches for sale

www.swissreplica.is

МАКЕДОНИЈА

Тензичниот меч заврши со пресврт за кавадарчани

Фотографиите се сопственост на basketball.mk и не смеe да се користат без дозвола на медиумот.

Иако Куманово имаше водство од стартот на натпреварот, со одлична последна четвртина Еуро Никел успеа да го сврти резултатот, за конечен триумф со 78:79.

Овој меч го одбележа мал инцидент во финишот, меѓу тренерот на гостите Горан Самарџиев, кој приговараше за мерењето на времето и член на записничката маса.

Најефикасен играч кај Еуро Никел беше Рикиќ со 25 постигнати поени, додека Ливингстон со 18 поени беше најдобар стрелец кај кумановци (24:20, 19:19, 24:20, 11:20).

  

Првиот македонски кошаркарски медиум ви ги пренесува последните новости и достигнувања од кошарката.

Авторски, преземено со дозвола, непристрасно, објективно, проверено и навремено - е нашето мото.

Секое и минимално копирање или преземање на наша содржина, подлежи на законските регулативи и прописи.

Copyright © 2021 basketball.mk - Ние постоиме за вас!

To Top