https://www.bestwatchreplica.co

replica watches for sale

www.swissreplica.is

МАКЕДОНИЈА

Тасовски повторно покрај Симиќ и Чековски?

Фотографијата е сопственост на basketball.mk и не смеe да се користи без дозвола на медиумот.

Сите од споменатата тројка оставија длабок печат, како играчи, во историјата на нашиот најтрофеен колектив. Иако тројцата никогаш не се сретнаа на паркетот во иста играчка генерација, најверојатно ќе ја имаат таа прилика како спортски функционери.

Раководството на клубот договори уште еден кошаркар, кој го носеше „црвено-белиот“ дрес. Станува збор за Диме Тасовски. Тој по завршување на оваа сезона одлучи да стави крај на играчката кариера и да се насочи кон тренерската. Сето свое искуство, кое е богато ќе се обиде да го пренесе на играчите кои ќе бидат дел од приказната на тимот од „Градски парк“. – јавува порталот Sportmedia.mk.

Овие најави, се уште се неофицијални.

Тројцата гладијатори, кои биеја беспоштедна битка за секој дрес што го носеа, имаат сизифовска задача – да го вратат шампионскиот колектив на местото кое му припаѓа. Багажот е тежок и валкан, па може само да им посакаме мирни води и многу среќа!

  

Првиот македонски кошаркарски медиум ви ги пренесува последните новости и достигнувања од кошарката.

Авторски, преземено со дозвола, непристрасно, објективно, проверено и навремено - е нашето мото.

Секое и минимално копирање или преземање на наша содржина, подлежи на законските регулативи и прописи.

Copyright © 2021 basketball.mk - Ние постоиме за вас!

To Top