https://www.bestwatchreplica.co

replica watches for sale

www.swissreplica.is

МАКЕДОНИЈА

Тафта во елемент

Фотографиите се сопственост на basketball.mk и не смеe да се користат без дозвола на медиумот (фото: Никола Спасеноски).

Скопската екипа нанижа четири триумфи, по двата пораза на крајот на минатиот и почетокот на овој месец. Загубените мечеви кај Кожув и од Берое беа брзо заборавени, по што врзаните победи во домашното првенство значат враќање во врвот на прволигашката табела.

Со скор 12/4, ТФТ е на втората позиција во македонскиот шампионат, откако ги совлада екипите од вториот дел во поредокот – МЗТ Скопје 2 (74:90, 76:65) и Вардар (94:71), односно најтрофејниот во нашата кошарка и претендент за висок пласман, Работнички (73:77).

  

Првиот македонски кошаркарски медиум ви ги пренесува последните новости и достигнувања од кошарката.

Авторски, преземено со дозвола, непристрасно, објективно, проверено и навремено - е нашето мото.

Секое и минимално копирање или преземање на наша содржина, подлежи на законските регулативи и прописи.

Copyright © 2021 basketball.mk - Ние постоиме за вас!

To Top