МАКЕДОНИЈА

Стајиќ останува во Битола, на подолго

фото: КК Пелистер (Facebook)

Првиот плејмејкер се договори со управата на битолската екипа и во наредните две сезони ќе продолжи да го носи дресот на Пелистер, по сезоната која беше најуспешна во историјата на овој клуб.

Бобан Стајиќ беше лидер и еден од најдобрите поединци, во првенството и во Купот стигнаа до 1/2 финалето и 1/4 финалето, а во регуларниот дел од сезоната беа првопласирани на табелата.

  

Првиот македонски кошаркарски медиум ви ги пренесува последните новости и достигнувања од кошарката.

Авторски, преземено со дозвола, непристрасно, објективно, проверено и навремено - е нашето мото.

Секое и минимално копирање или преземање на наша содржина, подлежи на законските регулативи и прописи.

Copyright © 2021 basketball.mk - Ние постоиме за вас!

To Top