https://www.bestwatchreplica.co

replica watches for sale

www.swissreplica.is

МАКЕДОНИЈА

Србинот што дивееше во Македонија, остро санкциониран

фото: kumanovskimuabeti.mk

Играчот на КК Куманово, Александар Андријевиќ што се дрзна да го удри играчот на КК МЗТ Скопје Аеродром, Дамјан Стојановски е казнет со 50.000 денари и два меча суспензија.

Инцидентот се случи во 1/4 финалната тензична мајсторка, во која Кумановци имаа 10 поени позитива во финишот на регуларниот дел, но загубија по дополнителните 5 минути.

  

Првиот македонски кошаркарски медиум ви ги пренесува последните новости и достигнувања од кошарката.

Авторски, преземено со дозвола, непристрасно, објективно, проверено и навремено - е нашето мото.

Секое и минимално копирање или преземање на наша содржина, подлежи на законските регулативи и прописи.

Copyright © 2021 basketball.mk - Ние постоиме за вас!

To Top