https://www.bestwatchreplica.co

replica watches for sale

www.swissreplica.is

ЕВРОПА

Србија повторно владее со Европа

фото: FIBA

Српските кошаркарки се закитија со второто континентално злато во нивната историја (2015), совладувајќи ја Франција со 54:63 во финалето на ЕП.

Соња Васиќ, е избрана за МВП на турнирот во Валенсија. Следни домаќини на континенталниот собир, ќе бидат Словенија и Израел во 2023-та година.

  

Првиот македонски кошаркарски медиум ви ги пренесува последните новости и достигнувања од кошарката.

Авторски, преземено со дозвола, непристрасно, објективно, проверено и навремено - е нашето мото.

Секое и минимално копирање или преземање на наша содржина, подлежи на законските регулативи и прописи.

Copyright © 2021 basketball.mk - Ние постоиме за вас!

To Top