МАКЕДОНИЈА

Спектакуларен финиш на ТФТ, по лошиот вовед во втората рунда

ФОТО: КК ТФТ - Facebook

Екипата од Тафталиџе ја почна лошо средбата против Еуро Никел, имаше само 12 постигнати поени во првата четвртина и негатива на полувремето, но финишира со стил, со серија 50:20 за 15-тина минути, за конечната победа од 85:71.

Домашните се разбудија при најголемото водство на гостинот (35:51), во третиот период. Хортон со 23 и Костоски со 20 поени, го предводеа домашниот тим до убедливиот триумф. Самарџиски со 16 поени беше најдобар стрелец кај кавадарчани.

  

Првиот македонски кошаркарски медиум ви ги пренесува последните новости и достигнувања од кошарката.

Авторски, преземено со дозвола, непристрасно, објективно, проверено и навремено - е нашето мото.

Секое и минимално копирање или преземање на наша содржина, подлежи на законските регулативи и прописи.

Copyright © 2021 basketball.mk - Ние постоиме за вас!

To Top